Bradavice a jak je odstranit – domácí recepty

Domácí lidová léčba bradavic má dlouhou historii, snad tak starou, jak je lidstvo samo a jak dlouho už lidstvo bradavice obtěžují. Bradavice se vyskytují buď tam, kde je snížená hygiena a nebo tam, kde se na jednom místě schází více lidí a může dojít k jejich dotýkání a přenosu viru, který způsobuje bradavice. Takovými místy jsou například koupaliště nebo bazény, tělocvičny, šatny a nebo i čekárny v nemocnicích a u lékařů. Mnoho lidí se bradavicemi nakazí i v nemocnicích, kde jsou hospitalizováni kvůli úplně jiným problémům nebo nemocem.

Za ty roky a staletí tedy vzniklo mnoho „osvědčených“ metod, jak odstranit bradavice a jak bradavice léčit. Každá správná babička měla tu svou osvědčenou metodu, kterou úspěšně aplikovala a všem vehementně radila, jak bradavice odstranit.

Banánová slupka na bradavice

Jedna z nejrozšířenějších metod, jak bradavice odstranit, je ta, že se na bradavice přikládá banánová slupka. Banánová slupka na bradavice prý blahodárně funguje a bradavice po několika dnech úplně zmizí. Tuto informaci se dozvíde od kamarádů, od babiček a nebo se o ní dočtete i na internetových diskuzních fórek, například zde http://www.rodina.cz/nazor15204136.htm se jedna z uživatelek podělali s ostatními diskutujícími o tom, jak jí úžasně pomohla banánová slupka na bradavici. Je to tedy pravda, opravdu banánová slupka léčí bradavici? Ne, banánová slupka bohužel bradavici neodstraní. Není to nijak věděcky potvrzeno a při přikládání banánové slupky dochází k odstranění, respektive vymokvání kůže. Tím, že je kůže udržována na jednom místě neustále vlhká přiloženou banánovou slupku, tak logicky začne mokvat. A pokud je udržována vlká déle, pak skutečně kůže umírá a odpadá. Může se tedy zdát, že odpadne bradavice a že banánová slupka na bradavice opravdu zabrala. Omyl, kdybyste slupku přiložili kamkoliv jinam, např. na patu nebo prst, tak dojde ke stejnému efektu, i když na daném místě bradavice není. Vymokvá pouze kůže, vir na místě zůstává, proto kořen bradavice je stále pod kůží. Bradavice se tak na oko na pár dní nebo týdnů zbavíte ale po čase se na stejném místě objeví znovu.

Banán na bradavice

Česnek s octem na bradavice

Česnek s octem na bradavice doporučuje také mnoho lidí. Nejznámější je následující návod, kdy česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem. Tento nálev necháme 7 dní v uzavřené lahvičce nejlépe na tmavém místě. Přikládáme každý večer na bradavici a místo s bradavicí a česnekem zabalíme tak, aby z bradavice česnek nespadl. Narozdíl o banánové slupky je zde už šance na odstranění bradavice vyšší. Ale opět jde o nepodložený a lékaři nedoporučovaný postup, kdy dochází k vyleptání místa kyselinami z octa a česneku. Je to proces zdlouhavější ale pokud budete trpěliví, tak po měsíci se skutečně doleptáte až ke kořeni bradavice. Česnek s octem na bradavice je třeba přikládat pravidelně. Nezapomeňte ale v procesu ustat, když už je místo dostatečně vyleptané a po bradavici není ani stopy. Mohli byste mít v noze nepěknou díru, která se snadno zanítí. Zvláštní je, že tuto nebezpečnou metodu doporučují mnohdy i věrohodné servery, např. zde je o tom oficiální článek http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?old_url=zdravi/prirodni-medicina/2010/5/26/clanky/jak-odstranit-bradavice-bez-doktora/.

Vlaštovičník na bradavice

Vlaštovičník na bradavice je další z velmi rozšířených metod domácí léčby bradavic. Lidobé léčitelství radí: bradavici potíráme šťávou z vlaštovičníku, dokud bradavice neupadne. Opět se jedná o vyleptání místa s bradavicí toxickými látkami obsaženými ve šťáve vlaštovičníku. Vlaštovičník je jedovatá rostlina a při této metodě se využívá právě jeho jedu k leptání místa s bradavicí. Časem tedy opravdu leptané místo odpadá, tedy kůže z leptaného místa a s ní i povrchová bradavice. Nikdy se ale nezvabíme dokonale kořene bradavice.

Zkušenosti k nezaplacení

Mnoho lidí si musí domácí léčbu vyzkoušet, aby pak konečně pochopili, že rychlejší a ve výsledku levnější je využít ověřené prostředky a testované metody pro odstranění bradavic.

Wartner tužka na bradavice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *